Dozownik na mydło montowany na ścianę to bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie zajmuje miejsca na blacie umywalki. Podczas wyboru warto jednak upewnić się, że kupujemy solidny sprzęt, który nie będzie kapał i przeciekał, co nie tylko nie jest oszczędne, ale również stwarza ryzyko poślizgnięcia się na płytkach łazienkowych. Dozownik do mydła na ścianę dostępny jest w sprzedaży w wielu różnych konfiguracjach, a rodzaj wybieranego sprzętu często uzależniony jest od miejsca wykorzystania.

Dozownik do mydła na ścianę – zastosowanie

Profesjonalny dozownik do mydła na ścianę zazwyczaj wykorzystywany jest w łazienkach przestrzeni publicznej, jednak można znaleźć amatorów tego rozwiązania również wśród użytkowników indywidualnych. W dzisiejszych czasach trudno już wyobrazić sobie łazienki o średnim i dużym natężeniu ruchu bez pojemników na mydło w płynie, w pianie lub w sprayu. Można więc je spotkać w biurowcach, urzędach, placówkach medycznych i edukacyjnych, dużych centrach handlowych, halach widowiskowo-sportowych, na dworcach, lotniskach oraz w lokalach usługowych. Fakt ten nikogo nie powinien dziwić, ponieważ dozownik do mydła na ścianę jest wygodny, intuicyjny w obsłudze, wydajny oraz higieniczny.

Jaki dozownik do mydła na ścianę wybrać?

W sprzedaży dostępne są dozowniki tradycyjne, łokciowe oraz automatyczne, a każdy z nich różni się pomiędzy sobą sposobem obsługi. Dozownik tradycyjny uruchamia się za pomocą klasycznego przycisku, co umożliwia pobranie dokładnie takiej ilości mydła, jaka jest nam aktualnie potrzebna. Urządzenia tego typu wciąż są najczęściej spotykane w polskich łazienkach, a ich intuicyjna obsługa sprawia, że nie stanowią problemu zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Znacznie wygodniejszym oraz bardziej higienicznym rozwiązaniem są jednak dozowniki automatyczne, które dzięki wbudowanemu sensorowi ruchu z podczerwienią umożliwiają bezdotykową aplikację mydła. Rozwiązanie to w pełni eliminuje ryzyko powstawania krzyżowych zakażeń bakteryjnych.

Łokciowy dozownik do mydła na ścianę to z kolei propozycja chętnie wybierana przez środowisko medyczne, gdzie potrzebne są higieniczne oraz niezawodne rozwiązania. Dozowanie mydła za pomocą łokcia pozwala uniknąć kontaktu dłoni z dozownikiem, dzięki czemu ryzyko zakażenia ograniczone jest do minimum. Sprzęty tego typu to częsty widok przy blokach operacyjnych, w szpitalach, przychodniach, gabinetach zabiegowych oraz stomatologicznych.

Czy warto mieć dozownik do mydła na ścianę?

Profesjonalny dozownik do mydła na ścianę to niezawodne rozwiązanie do każdej łazienki. Jego zaletą jest wysoki poziom higieny oraz łatwa obsługa. Osoby zarządzające łazienkami szybko zauważą również oszczędności, jakie generują te urządzenia, ponieważ pozwalają one znacznie ograniczyć zużycie mydła w łazience. Dzieje się tak dlatego, że na umycie dłoni wystarczy już jedna pompka środka myjącego. Nowoczesne dozowniki na mydło nie stanowią również trudności podczas wymiany wkładów jednorazowych lub uzupełniania pojemnika zbiorczego.