Mydło to podstawowy produkt higieniczny, którego nie powinno zabraknąć w żadnej łazience. Systematyczne mycie dłoni pozwala usunąć w powierzchni skóry bakterie i drobnoustroje, które gromadzą się na niej w czasie wykonywania codziennych czynności. Poziom higieny w łazience jest jednak znacznie wyższy, kiedy zastosujemy dozowniki do mydeł w różnej postaci. W przestrzeniach publicznych nie zaleca się bowiem stosowania mydeł w kostce. Jaki dozownik do mydła wybrać? Podpowiadamy.

Jaki dozownik do mydła wybrać – mydła w płynie

Bez względu na rodzaj zastosowanego mydła do wyboru mamy dozowniki tradycyjne na przycisk, dozowniki łokciowe do miejsc o podwyższonym rygorze sanitarnym, a także wyjątkowo higieniczne dozowniki automatyczne. W przypadku dozowników z przyciskiem pobranie mydła wymaga kontaktu z urządzeniem. Dozowniki łokciowe natomiast wyposażone zostały w specjalną metalową dźwignię, dzięki której mydło pobieramy za pomocą nacisku łokciem. Rozwiązanie to jest często spotykane w przychodniach lekarskich i szpitalach, gabinetach zabiegowych lub na salach operacyjnych. Stopniowo są one jednak zastępowanie dozownikami automatycznymi, które posiadają wbudowany sensor ruchu. Dzięki temu mydło dozowane jest bezdotykowo, kiedy podstawimy pod urządzenie dłonie. Pozwala to uniknąć przenoszenia się krzyżowych zakażeń bakteryjnych.

Dozowniki mydła w płynie to jedne z najczęściej wykorzystywanych urządzeń łazienkowych tego typu. Dozowniki stojące dominują w łazienkach domowych, gdzie mydło w płynie ułatwia zachowanie porządku oraz należytego poziomu higieny. Ich zastosowanie jest jednak szczególnie popularne w łazienkach użyteczności publicznej, np. w placówkach medycznych, hotelach, lokalach gastronomicznych, na siłowniach, w galeriach handlowych, czy też innych miejscach, z których każdego dnia korzystają setki osób.

Jaki dozownik do mydła wybrać – mydła w pianie

Mydło w pianie to rozwiązanie coraz chętniej wykorzystywane w przestrzeni publicznej. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić, ponieważ jest znacznie bardziej wydajne od tradycyjnego mydła w płynie. Jeśli więc odpowiadasz za wyposażenie łazienki o wysokim natężeniu ruchu, to warto zainwestować w wymianę dozowników, która szybko się zwróci. Mydło w pianie to doskonały wybór na dworce i lotniska, do galerii handlowych, hali widowiskowo-sportowych, ale również do luksusowych hoteli i restauracji, które obsługują bardziej wymagających gości w strefach VIP.

Zaletą dozowników do mydła w pianie jest wysoki poziom higieny. Szczelnie zamknięte, jednorazowe wkłady z pianą umożliwiają nawet 2500 dozowań, co stanowi istotną przewagę nad mydłami w płynie. Wykorzystywana pianka jest miękka i przyjemna w dotyku, a dodatkowo zawiera często substancje odżywiające i nawilżające skórę.

Jaki dozownik do mydła wybrać – mydła w sprayu

Dozowniki na mydła w sprayu to rozwiązanie bardzo nowoczesne, a jednocześnie o wiele wydajniejsze od urządzeń na mydła w płynie lub pianie. Co ciekawe, istnieje wiele dozowników, które jednocześnie obsługują zarówno mydła w sprayu, jak i w pianie. Dzięki temu nie trzeba decydować się na jedno z tych rozwiązań, a wykorzystywane wkłady można stosować zamiennie.